Ugrás a fő tartalomhoz
2026. szeptember 01. | Egyed
HIRDETMÉNY BÍRÓSÁGI ÜLNÖK VÁLASZTÁSÁRÓL
Az Alaptörvény 27. cikkének (2)...
Miből élünk? - Minden válasz számít
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a...
JÖN A TANÉVKEZDÉS, ÉJJELI MUNKAVÉGZÉS IS VÁRHATÓ!
Több helyszínen is dolgoznak a 25. számú...
KÖZGYŰLÉS ELŐTT KÖSZÖNTÖTTÉK AZ EGRI BIRKÓZÓKAT
Az augusztusi egri városi közgyűlés...
CSILLAG NÉPSZERŰSÍTI IDÉN A BÁBSZÍNHÁZ MUNKÁJÁT
"A Csillagok évada" - ezt az elnevezést...
ÚTÉPÍTÉSI INFORMÁCIÓK
Ütemezetten halad a Magyar Közút...
KÖZLEMÉNY AZ EVSI HIVATALOS KOMMUNIKÁCIÓJÁRÓL
Tisztelt Partnereink! Tájékoztatjuk...
LAKOSSÁGI RIASZTÓ ESZKÖZÖK (SZIRÉNA) PRÓBÁJA
Egerben 2026. augusztus 31-én (hétfőn) a...
Szünetel a kegyeleti ügyintézés
Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri...
Új ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Új ajánlatkérés - „Szociális városrehabilitáció
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Elhunyt Vizi Gyula
Életének 73. évében elhunyt Vizi Gyula,...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS)
A nagy forróság ellenére ütemterv...
KÉT PÁLYÁZAT ÉRKEZETT AZ EKVI IGAZGATÓI POSZTJÁRA
Lezárult az Egri Közszolgáltatások...
EGER A ZSEBÜNKBEN – ELKÉSZÜLT A VISITEGER APPLIKÁCIÓ
A tavaly decemberben elfogadott Kulturális...
HŐSÉGRIADÓ IDEJÉN IS NYITVATARTÓ OVIK, BÖLCSIK
Az Egri Bölcsődei és Óvodai Intézmény...
TAKARÉKOSKODÁS ÉS HŰSÖLÉS HŐSÉG IDEJÉN
A következő napokban ismét extrém...
VÁLTOZIK A KÖZJÓLÉTI CSOPORT ÜGYYFÉLFOGADÁSI RENDJE
Augusztusban változik a Jogi, Szervezési...
I. fokú vízkorlátozás Eger területén
Eger Megyei Jogú Város Polgármestere, a...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS 3-TÓL)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
Szakszerűen halad az egri vár helyreállítása
Két évvel ezelőtt, 2024 őszén az (akkor...
SZÉPÜL A VÁROS: SÖVÉNYT VÁGNAK, VIRÁGÁGYÁS KÉSZÜL
Több helyszínen dolgoztak a héten a...
A LAJOSVÁROSBAN IS MEGKEZDŐDTEK A MUNKÁLATOK
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
HIRDETMÉNY Eger Településtervének elkészítéséről
Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot Eger...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (július 20-tól)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
EGERBEN JÁRT A VIRÁGOS MAGYARORSZÁG ZSŰRIJE
Eger idén is nevezett a Virágos...
Ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Ajánlatkérés - Közösségi tér az Érsekkertben
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Ajánlatkérés - „Szociális városrehabilitáció
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
MEGNYÍLT A XXX. EGRI BOR ÜNNEPE!
Harminc év, számtalan emlék és egy...

Hulladék KisOkos: mit, mikor, hova

Létrehozva: 2020. július 24.  |  Utoljára frissítve: 2020. július 24.

Közterületi szemétkupacot lát? Hamarabb megtelt a kukája, mint hogy jönnének elszállítani? Összegyűjtöttünk néhány hasznos információt.


Az úgynevezett illegális hulladéklerakók főként a preferált, sűrűn lakott településrészeken, illetve a település közigazgatási határán, a kevésbé látogatott helyeken (pl. erdőszéleken, szőlősökön) alakulhatnak ki. Az ok általában ugyanaz: a lerakó nem akar fizetni az elszállításért, vagy több hulladéka van, mint amit a kukája elbír.

A tapasztalat szerint a Hulladékgazdálkodási Kft. ügyfeleinek egy része nem ismeri azon lehetőséget, hogy ha a vegyes hulladék gyűjtésére szolgáló edénye még az ürítés előtt megtelik, akkor a többlet hulladék elszállítására zsákot kérhet. Ilyen szürke zsák a cég Homok utca 26. alatti telephelyén vásárolható 354 Ft (+ÁFA)/ darab áron – ez már az elszállítás költségét is tartalmazza.

 

 

További gond szokott lenni, hogy a zöld és a csomagolási hulladékokat nem megfelelően gyűjtik, helyezik ki. Előbbi esetében más típusú vagy zsíros, olajos, mérgező anyaggal szennyezett hulladék is kerül az edénybe, illetve a zsákba. Zöld hulladék esetében gond szokott lenni, hogy nem a cég által kiadott zsákba kerül ki a hulladék vagy a zsákok mellett kihelyezhető ágakat az ingatlanhasználó nem daraboltan (max. 2 cm átmérő és 1 méter hosszúságú), nem kötegelve készíti ki.

A tárasaság ügyfélszolgálati irodájában a sárga, csomagolási hulladékok gyűjtésére (kivéve üveg) szolgáló kukák továbbra is ingyen átvehetőek a családi házas övezetben élő ügyfelek számára, illetve térítésmentesen szelektívhulladék és zöld gyűjtő zsák is igényelhető.

 

Más a hulladékszállítás és megint más a lomtalanítás

 

Sajnos, a lakosság által évente egyszer igényelhető házhoz menő lomtalanítás esetében is észlel problémát a cég, ez szintén hozzájárulhat az illegális hulladék képződéséhez. A lomtalanítási igényt a kft. honlapján vagy ügyfélszolgálatán lehet leadni, ahol részletes információt (is) kap az igénylő.

Az ingatlanhasználó 2 m3 lomhulladék mennyiséget helyezhet ki térítésmentesen az ingatlana elé, az e fölötti mennyiség esetében 5 000,- Ft+ÁFA/m3 szolgáltatási díjat számolnak fel. Nagyobb mennyiség esetében, vagy más hulladék (pl.: törmelék) elszállítására, konténer igénylésére térítés ellenében van lehetőség (https://egrihulladek.hu/kontener-rendeles).

 

Ha sok, vagy veszélyes, irány a hulladékudvar!

 

A térítésmentes szolgáltatások közé tartozik még egyéb hulladékok leadás a hulladékudvarban (Eger, Homok utca 26.), ahol a házhoz menő gyűjtésen felüli mennyiség is leadható. Ebben az esetben be kell mutatni a lakcímkártyát és személyi igazolványt, illetve igazolni, hogy a hulladékgazdálkodási díj befizetését (csekk, banki átutalásról igazolás, társasházi lakó esetében közös költség).

 

 

Egy negyedévben mennyiségi korláttal egy háztartás leadhat: összesen 100 kg - festékmaradék és gyógyszer (saját csomagolásában); 250 kg - zöld; 250 kg - lom; 6 db - gumiabroncs hulladékot. Mennyiségi korlát nélkül leadható: papír-műanyag-üveg-fém-italkarton csomagolások, elektronikai eszközök, használt ruha, akkumulátorok, elemek, étolaj és fáradt olaj (max. 10 literes kiszerelésben, csomagolásban) hulladék.

 

 

Az illegális szemetet Városgondozás viszi el, a kukát a Hulladékgazdálkodási Kft. üríti

 

Az elhagyott vagy ellenőrizetlen körülmények között elhelyezett hulladékot, azaz hétköznapi nyelven az illegális hulladékot a  Városgondozás Eger Kft. gyűjtheti és szállíthatja el a városüzemeltetési feladatok részeként. Az Egri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. az illegálisan elhelyezett hulladékot nem kezelheti, nyomozást nem indíthat, bírságot nem szabhat ki - ilyen jogköre nincs. A cég tevékenységét kormányrendelet szabályozza, a szolgáltatásról információt kaphatunk a sajtóból, a társaság honlapjáról, a napokban közzétett okostelefonos applikáción, illetve az ügyfélszolgálaton (tel.: 06-36/513-200 e-mail: ugyfelszolgalat.eger@nhsz.hu).

 

Az Egri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. ezúton is kéri a fentiek betartását. Annál is inkább, mert azon hulladékok esetében, melyek nem szabályszerűen vannak kihelyezve, a cég megtilthatja az elszállítást.



< Vissza
Intézze ügyeit elektronikusan!